vision express

12 akių patikrinimo žingsnių

Pirmą kartą atliekant bet kokį medicininį patikrinimą, gali kilti nerimas dėl nežinojimo. „Vision Express“ vyriausioji optometrininkė parengė žingsnius, kurie laukia žmogaus atvykus pas optometrininką. 

  1. Matavimas prie autorefraktometro:  atliekamas kompiuterizuotas objektyvus matavimas, kurio metu pacientui nieko nereikia atsakyti, tereikia pažvelgti į aparato vidų. Apytikslis atstumo stiprumas nustatomas pagal tai, ar „+“, ar „-“ atitinka regėjimas. Tai taip pat leidžia optometrininkui įvertinti, ar yra skirtumas tarp akių. Vieno matavimo metu gali būti nustatyti kontaktiniams lęšiams pritaikyti reikalingi akies parametrai. Šiuo prietaisu galima nustatyti ir kataraktą.
  2. Akispūdžio matavimas bekontaktiniu tonometru. Matuojant jis pučia į akį kaip vėjas. Nereikia nerimauti, prietaisas nelies akies ir po matavimo nebus ilgalaikio diskomforto, galite saugiai sėsti prie automobilio vairo. Labai svarbu žinoti akispūdį, nes tai vienas iš glaukomos atrankos metodų.
  3. Atstumo tarp vyzdžių matavimas  vyzdiniu matuokliu.  Po nustatyto atstumo tarp vyzdžių, gaminant akinius, lęšio centras bus tiksliai priešais akinių naudotojo vyzdį, o tai galiausiai užtikrins kokybišką regėjimą.
  4. Atstumo regėjimo aštrumo įvertinimas  žiūrint į regėjimo lentelę, žiūrimą į tolį be akinių. Žvelgiant į didesnių ir mažesnių raidžių eiles, parenkami optiniai stiprumai („+“ ir „-“), kurie suteikia geriausią ir patogiausią matymą žmogui. Regėjimas dažniausiai tikrinamas tol, kol pasiekia 1,0 arba 100% regėjimo aštrumą.
  5. Reikiamo stiprumo akinių lęšiai įdedami į testinį rėmelį  arba naudojant specialų prietaisą, vadinamą foropteriu. Taip reikiamų lęšių stiprumas nustatomas tiksliai akims, kaip ir naudojant akinius.
  6. Regėjimo tikrinimo proceso metu projekciniame ekrane rodomi įvairūs testiniai variantai, kurių pagalba nustatomas astigmatizmas arba cilindrai ir jo ašies kryptis, kuri užtikrins tikslesnį ir ryškesnį matymą . Abiejų akių apkrova bus subalansuota, užtikrinant sklandų abiejų akių prisitaikymą. 
  7. Priekinės akies nustatymas.  Lygiai taip pat, kaip turime vedančią ranką, kuria rašome ir sugebame viską padaryti geriau, taip pat turime „vaduojančią“ akį, kuri pirmoji pasuks mus dominančio objekto kryptimi ir jį suvoks. Todėl, nustatant korekciją, svarbu užtikrinti, kad pirmaujanti akis matytų ne blogiau nei kita.
  8. Matymo  iš arti vertinimas.  Tam yra skirta speciali lentelė. Iš pradžių atliekamas 40 cm atstumu testas, vėliau koreguojamas pagal kiekvieno žmogaus kasdienius poreikius. Tokiu būdu nustatomas ir tikslus skaitymui reikalingas stiprumas, ir kompiuteriui reikalingas stiprumas arba, pavyzdžiui, patogiausias atstumas naudojantis išmaniuoju telefonu.
  9. Abiejų akių bendradarbiavimas ir prisitaikymas taip pat vertinamas iš arti. Labai svarbu juos įvertinti, kad suprastume, kaip akys atlaikys bendrą darbą ir regėjimo krūvį naudojant naujus akinius. Taip išvengsite vizualinio diskomforto ilgiau dirbant iš arti.
  10. Priekinių akies dalių sveikata vertinama biomikroskopu. Apžiūros metu regos priežiūros specialistas apšvietimo ir didinimo pagalba įvertina akies sandarą, įskaitant ašarų sistemą, akies gleivinės būklę, paraudimo laipsnį, ragenos ir akies lęšiuko skaidrumą. Taip pat tyrimas biomikroskopu yra nepakeičiamas dėvint kontaktinius lęšius, nes leidžia įvertinti kontaktinio lęšio suderinamumą su akimi, įvertinti uždėto kontaktinio lęšio mobilumą ir padėtį ant akies.
  11. Akies tinklainės tyrimas  atliekamas naudojant oftalmoskopijos metodą arba naudojant tinklainės fotografiją. Gautos tinklainės nuotraukos leidžia dinamiškai palyginti tinklainės būklę, įvertinti pokyčius laikui bėgant. Tinklainėje ypatingas dėmesys skiriamas regos nervui, kraujagyslėms ir tinklainės refleksams. Norint laiku nustatyti akių ligas, reikia įvertinti akies tinklainę. Pagal akies tinklainės kraujagyslių būklę galima spręsti ir apie viso organizmo kraujagysles, todėl tinklainę turi įsivertinti kiekvienas, turintis aukštą kraujospūdį ir diagnozuotas diabetas.
  12. Po akių patikrinimo klientui išrašomi jo poreikius atitinkančių akinių ir/ar kontaktinių lęšių receptai. Specialistė pasakoja apie regėjimo patikrinimo metu gautus rezultatus, taip pat esant reikalui optometrininkas skiria akių mankštą, akių komfortą gerinančius produktus, tokius kaip akių lašai, servetėlės, kaukės, nustato norimą kito vizito laiką.

Užsiregistruoti regėjimo patikrinimui